15.10.2013 • Tomáš Vatrt

5 tipov, ktoré zaručene vylepšia úvodnú stránku

Ak chcete vedieť, ako premeniť veľa návštevníkov na veľa zákazníkov, držte sa týchto piatich rád. Nasledujúce tipy pre zväčšenie konverzie z návštevníka na zákazníka sú alfou a omegou každého dobrého copywritera.

 
1. Zdvorilosť tu nemá miesto

Vynechajte na začiatku zdvorilostné frázy predstavujúce vašu firmu. Dokonca návštevníka nemusíte ani vítať. Tieto zdvorilosti iba zaberajú dôležité miesto v úvode a verte, že mnohých návštevníkov odradia.

2. Vybaľte ihneď to najlepšie

Najdôležitejší je nadpis. Návštevníci ho čítajú ako prvý, musí teda byť zaujímavý. V hlavnom nadpise spomeňte najväčšiu výhodu, pre ktorú sa oplatí čítať ďalej a v konečnom dôsledku zostať na stránke.
 
Vytvorte akýsi prísľub toho, že návštevník vďaka stránke uspokojí svoje potreby. Mimochodom, kvôli tomuto je dôležité poznať svoju cieľovú skupinu a jej potreby.

3. Udržiavajte záujem

Nestačí, že spomeniete jednu výhodu v nadpise. Ďalšie lákadlá musia nasledovať v prvých vetách. Musíte v návštevníkovi vzbudiť záujem dozvedieť sa viac. To sa dozvie v nasledujúcom odseku, ktorý zas upúta natoľko, že čitateľ si chce prečítať ďalší odsek.

4. Buďte stručný

Ľuďom sa nechce veľa čítať. Udržte úvodnú stranu krátku, povedzte len to najdôležitejšie pre zákazníka. Taktiež čitateľom pomáhajte tzv. “očnými barličkami” – využite podnadpis, tučné písmo alebo neočíslovaný zoznam.

5. Vyzvite k akcii, no nepredávajte

Na záver niečo odporučte. Zahrňte tam odkaz na určitú kategóriu alebo službu. Vhodné je použiť na to tlačidlo, lebo naň kliká viac ľudí. Call to action (výzva k akcii) je vaším cieľom. Vyzvite návštevníkov k tomu, čo chcete, aby urobili.
 
Hlavne na úvodnej strane nepredávajte. Ešte nemáte zákazníkovu dôveru, preto by ste sa mali sústrediť na to, aby zostal na stránke dostatočne dlho.

 
Základom je primäť človeka k tomu, aby začal čítať. Potom je dôležité zaujať ho, aby v tom pokračoval. Pamätajte si, čím je text dlhší, tým viac návštevníkov počas čítania odíde. Časť sa dostane na koniec, ale ak im tam nepoviete, čo robiť ďalej, tiež na stránke nezostanú.


Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž