13.12.2013 • Daniel Zaiček

Dáme vám 7 dôvodov, prečo investovať do PPC reklám

PPC kampane sú často diskutovanou témou. Článkov, či už pre alebo proti, je množstvo. PPC reklama môže spôsobiť revolúciu vo vašom podnikaní alebo vás zaradiť do zástupu „hejterov“. V našej agentúre B2B Group máme skúsenosti s obidvomi pólmi.
Ísť, či nejsť do PPC reklamy? Toť otázka, ktorú sa vám budem snažiť pomôcť rozlúsknuť nasledujúcimi radami.
 
1. 100% úspešnosť – platíte len za „cieľ“
Vždy platíte až za prineseného zákazníka. To znamená, že ako inzerent platím až za návštevníka, ktorý prejavil chuť pozrieť sa na moju reklamu. O tejto funkcii môžu niektoré online a všetky offline formáty snívať. Okrem toho, pri PPC kampaniach môžete rozpočet ľubovoľne znižovať alebo navyšovať. Takže máte v rukách kohútik, kde rozhodujete, koľko „vody“ vám potečie.
 
2. Flexibilita
Keďže máme v rukách kohútik, môžeme ho efektívne využiť. Čiže ho priškrtíme alebo pustíme silnejšie. Pri PPC kampaniach môžu nastať situácie, kedy to je dokonca nevyhnutné. Napríklad: Mám vypredaný tovar – priškrtím. Prišiel mi na sklad a potrebujem ho rýchlo vypredať – pustím silnejšie.
 
3. Kredit
Mám síce 2 000 € na kampaň, ale chcem rozdeliť kredit na 2 platby, lebo... Je to možné? Samozrejme!
 
4. Cielenie
Chcem cieliť len na určitú vekovú skupinu, ktorá má tieto záujmy a býva v tomto meste, lebo nechcem platiť za nerelevantných návštevníkov. Voilà, stačí nastaviť podľa vašich požiadaviek.
 
5. Merateľnosť
Chcete vedieť výsledky hneď? Nech sa páči. Pri PPC kampaniach viete prvé výsledky v relatívne krátkej dobe. Informácie sú prakticky k dispozícii okamžite.
 
6. Budovanie brand awareness
Ste na prvých pozíciách. Ste na očiach. Vaša značka je videná. Tu sú len lídri.
 
7. Kvalita stránky
PPC má však veľkú nevýhodu. Je na konci marketingového reťazca. Ak je stránka zlá, neprehľadná, zle sa tam pohybuje a nakupuje, PPC reklama tento fakt nezachráni. Často ale poodhalí tieto chybičky. Stačí pozrieť do štatistík a tie nám môžu poodkryť nedostatky stránky. 
 
PPC reklama patrí medzi jednu z najúspešnejších a najefektívnejších foriem online marketingu, ak sa robí správne. Je efektívna, flexibilná voči vášmu rozpočtu či cieľovej skupine. Je kompletne merateľná, plus prichádza s pridanou hodnotou budovania vášho brandu a ako bonus vám otestuje funkčnosť vašej stránky.
 
Toto všetko, samozrejme, platí len v prípade, ak je kampaň nastavená správne. Vodičák máme všetci, no nie všetci vieme jazdiť ako profesionáli. :)
 
Workshopy Google Adwords pre začiatočníkov a Google Adwords pre pokročilých nájdete v našej ponuke školení.

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž