18.12.2015 • Lenka Káčerová

Ako tvoriť obsah blogu?

Vzdelávanie je nikdy nekončiaci proces. Uvedomujeme si to aj my v Pricemania Academy, preto rozširujeme svoje poznatky nielen na našich školeniach a workshopoch, ale aj na odborných konferenciách. V jeden decembrový deň sme sa zúčastnili konferencie Daily Web 2015, ktorú organizovala spoločnosť In Form Slovakia.

Hlavnou témou boli súčasné a vyvíjajúce sa webové technológie, použiteľnosť a prístupnosť webových stránok. Doobedná (hlavná) časť programu bola venovaná webdizajnu a použiteľnosti webu, poobedný program bol rozdelený do troch sál, a tak si každý mohol vybrať tému (čí spíkra), ktorá ho zaujala najviac.
V tomto blogu sa zameriame na E-commerce a Content marketing, konkrétne prezentáciu Júlie Michálekovej z VisibilityAko tvoriť obsah?
 
Júlia v úvode načrtla, čo je content marketing, a aké sú jeho ciele (zvyšovanie traffic stránky, zaujímavý a „zdielateľný“ obsah na sociálne siete, zvyšovanie konverzií, zlepšovanie imidžu značky atď.).
Na konkrétnych ukážkach vlastného blogu Visibility Júlia ukázala, ako robia content marketing oni, kam ho posunuli od jeho vzniku a hlavne, ako dosiahli jeho úspech. Inšpirujte sa.
 

1. Zmena dizajnu

Stavte na responzívny dizajn, rýchle načítavanie stránky, okolo textu článku nechajte čo najviac priestoru, žiadne reklamy, vyskakovacie okienka ani iné rušivé prvky pre čitateľa. Nutný je call to action prvok na konci článku (napríklad výzva na zápis do newslettra).

2. Obsahová stratégia

Určte si témy, spracujte redakčný kalendár a dodržujte ho.
 

3. Vybudujte tím autorov

Motivujte členov vášho tímu rôznymi benefitmi (home office navyše, finančná odmena a pod.). Vyčleňte im priestor na písanie v pracovnom čase, hodnoťte a kontrolujte texty, ktoré napísali a motivujte ich v ďalšom písaní.

Kontrola textov

4. Striedajte typy obsahov

Články dopĺňajte obrázkami, grafmi, infografikami. Striedajte ich s videami a webinármi. Nebojte sa e-bookov, zostavte ich z článkov, ktoré ste už publikovali na blogu.

5. Promujte

To, čo napíšete, odpromujte všetkými možnými kanálmi, dostaňte to k čo najviac čitateľom – newsletter, sociálne siete, weby partnerov, spomínaný e-book a pod.

6. Analyzujte

Vyhodnocujte čítanosť, ale zaujímajte sa aj o vašich čitateľov – kto sú, odkiaľ prišli, ako sa správajú? Viac sa im páčia dlhšie články alebo kratšie? Ktoré kategórie na blogu sú najčítanejšie? Aké titulky najviac zaujmú? Prispôsobujte obsah blogu preferenciám svojich čitateľov.

Ideálna dĺžka článku
 
Najťažšie je začať. Ak si vo firme nastavíte správny systém blogovania, pôjde to, možno nie ľahko, ale pôjde. A s pribúdajúcimi čitateľmi budú pribúdať aj zákazníci. Príjemné písanie!
 

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž