16.03.2017 • Zuzana Vrabcová

Peter Kočalka: Úspech firmy sa skrýva v štatistikách, meraní a plánovaní (VIDEO)

Peter Kočalka je skúsený manažér a odborník, ktorý manažoval veľké firmy ako Panta Rhei či Ozeta. Momentálne vedie organizáciu Business Cloud, ktorá sa venuje mentoringu a radí firmám ako byť úspešnými.
Snáď každá firma by chcela odhaliť svoj návod na úspech. Peter sa podelil so svojimi niekoľkoročnými skúsenosťami a prezradil zopár zaujímavých tipov a rád, ktoré môžu pomôcť firmám uspieť na trhu.
V priloženom videu nájdete kompletný rozhovor, v ktorom Peter odpovedá na otázky prečo firmy failujú, ako správne nastaviť štatistiky, akú formu by malo mať plánovanie a zaznamenávanie výsledkov, čo robiť, ak sa plány plniť nedarí a ako správne vyberať a motivovať ľudí vo firme.V ROZHOVORE SA DOZVIETE

 • Veľakrát sa stáva, že sa firma dostane do zložitej situácie a zacyklí sa vo svojich vlastných problémoch. Peter nám vo videu prezradil najčastejšie dôvody, prečo firmy failujú. Najväčšou chybou býva, že organizácia vynakladá priveľké úsilie na riešenie problémov na nesprávnom mieste. Firmy by sa nemali sústrediť na riešenie symptómov, ale na riešenie samotných príčin.
 • S úspechom firmy je spojená aj dôležitosť štatistík. Viete, ako správne nastaviť štatistiky? Peter hovorí, že dôležité je merať výsledky a nie činnosti. Výsledok rozpoznáte podľa toho, že za ním môže nasledovať nejaká ďalšia aktivita.
 • Akú formu by malo mať plánovanie a zaznamenávanie výsledkov? Plánovať by sa malo na čo najkratší interval. Okrem toho je dôležité,  aby si štatistiky vždy zaznamenával človek, ktorý je za ne zodpovedný.
 • Čo ak sa nedarí zamestnancovi plniť plány? Peter prezradil, že kritika veľakrát nie je správnym riešením. Naopak, manažér by mal vedieť zamestnanca usmerniť a ukázať mu správnu cestu k napĺňaniu firemných cieľov. Na to sú potrebné štatistiky, ktoré upozornia na konkrétne chyby. Bez štatistík má akákoľvek chyba fatálnejšie následky.
 • Firmy sa často stretávajú s problémom nájsť vhodných kandidátov na jednotlivé pracovné pozície. Ako vyberať ľudí do firmy? Kľúčový je inzerát, ktorý má byť správne ambiciózny. Ak sa prihlásia neschopní ľudia, znamená to, že ste dali nesprávny inzerát.
 • Okrem toho nám Peter opísal priebeh jeho pohovorov. Pohovor je veľmi kratučký, trvá len 2 minúty. Má iba päť otázok, kde Peter zisťuje, či uchádzač vie, na akú pozíciu sa hlási, čo vie o firme, či si myslí, že je lepší ako jeho súčasní kolegovci, kedy môže nastúpiť a koľko chce zarobiť.
 • Po výbere správnych ľudí do firmy je dôležité vhodne ich motivovať. Neviete, ako motivovať ľudí k práci? Napriek tomu, že mnohé firmy si konkurujú platom, Peter tvrdí, že peňažné ohodnotenie hlavným motivátorom nebýva. Zamestnancom záleží najmä na tom, s akými ľuďmi budú pracovať alebo aký teoretický kariérny rast budú mať. Veľmi dôležité je taktiež, čo sa môžu naučiť.

O týždeň sa môžete tešiť na ďalšie video, kde nám Peter Kočalka prezradí ďalšie rady a skúsenosti s vedením firmy.

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
 • BlueWinston
 • DHL
 • 0100Campus

 • Business Cloud
 • Digitálna Garáž