07.03.2017 • Patrícia Dunárová

Videozáznam a prezentácie z Pricemania Academy Kickoff IX.

Minulý štvrtok sme odštartovali jarnú sezónu workshopov celovečerným eventom Pricemania Academy Kickoff IX. Deviaty ročník tejto úspešnej akcie priniesol štyri zaujímavé prednášky od top mentorov z oblasti online-u a marketingu. Nezachytili ste akciu alebo ste sa nemohli zúčastniť? Pozrite si videozáznam z prednášok:

Nižšie nájdete priložené aj jednotlivé prezentácie spíkrov.
 

Michal Král: Let's Kickoff! (otvorenie eventu)

Ako prvý sa na pódium dostal Michal Král, zakladateľ projektov Pricemania Academy a Pricemania.sk, ktorý otvoril Kickoff IX. a tým aj novú sezónu školení. Predstavil (nových) mentorov, témy a ostatné novinky, ktoré su pre našich účastníkov nachystané.Jan Mayer: Vaša konkurencia vás už sleduje – robte to lepšie!

Honza Mayer sa zameriava najmä na produktovú analytiku a v rámci Dataweps vedie TrendLucid – najkomplexnejší nástroj na analýzu konkurencie na trhu a Beed pre automatické bidovanie na cenových porovnávačoch.

Počas svojej prednášky prešiel Honza celým procesom analýzy konkurencie a ukázal najznámejšie nástroje, ktoré by mali poznať všetci prevádzkovatelia e-shopov. Hostia sa dozvedeli zmysel analýzy konkurencie, ktorým je najmä poučenie sa z cudzích úspechov a chýb a získanie konkurenčnej výhody. Na záver prednášky sa venoval často skloňovanej téme - ako správne zvoliť ceny na e-shope. A aké je posolstvo? Jan Mayer tvrdí: „Nejde o to byť najlacnejší, ale mať porovnateľné ceny s adekvátnymi konkurentmi.“

 

Pavel Ungr: Kto nie je mobilný, podpísal si ortieľ smrti v e-commerce

Druhý spíker, ktorý sa predstavil, bol český expert na SEO a online marketing Pavel Ungr, ktorý v odvetví dlhoročne pôsobí ako konzultant, úspešne publikuje, školí a prednáša.

Vo svojej prednáške upozorňoval na nevyhnutnosť e-shopov prispôsobiť sa novému trendu a optimalizovať svoju webovú stránku pre mobilné telefóny. Následne sa venoval jednotlivým faktorom, ktoré sú v rámci SEO pre mobily dôležité, predstavil AMP weby, mobilné aplikácie, penalizácie za obťažovanie mobilných užívateľov a mobilný index.

 

Jan Kvasnička: Najväčšie a najčastejšie chyby pri návrhu mobilného e-shopu v praxi

Po krátkej prestávke sa k slovu dostal Jan Kvasnička, uznávaný český UX dizajnér a zástanca myšlienky „Nenúťte používateľov premýšľať.“ Honza spolupracuje s poprednými spoločnosťami najmä v oblasti e-commerce a vyžíva sa v používateľskom testovaní, počas ktorého získava spätnú väzbu a pohľady návštevníkov na web.

Jan priniesol veľmi praktickú prednášku na tému UX pre mobilné telefóny. Nadviazal tak na Pavla Ungra a znovu zdôraznil nutnosť vytvárať weby optimalizované pre mobilné zariadenia. Hostia sa na ukážkach slovenských a českých e-shopov dozvedeli optimálnu pozíciu menu pri mobilnom zobrazení, pravidlá pop-up okien, ako docieliť jednoznačnosť odkazov či správny dizajn filtrovania, stránkovania, košíka či objednávky. Jan sa podelil o veľa zaujímavých tipov. Vedeli ste, že cena do objednávkového tlačidla nepatrí alebo že „slidovanie“ do strán takmer nikto nepoužíva? Rovnako by ste mali porozmýšľať nad umožnením prepnutia na klasickú verziu webu na mobilnom telefóne. Svoju prednášku Honza uzatvoril slovami, že neexistuje jeden správny návod. Kľúčom je každú zmenu testovať a merať a až na základe výsledkov robiť rozhodnutia.

 

Michal Pastier: Ako kombinácia dát a kreativity mení e-commerce

Nabitú zostavu spíkrov uzatvoril Michal Pastier, kreatívny riaditeľ a spoluzakladateľ neustále oceňovanej reklamnej agentúry Zaraguza.

Na Kickoffe sa vo svojej inšpiratívnej prednáške zameral na kreativitu v online svete. Za pomoci desiatich zaujímavých príbehov ukázal hosťom ako sa dajú dáta využiť na vytvorenie niečoho špeciálneho a preraziť tak vo svete konkurencie. Hostia sa dozvedeli, že kreatívna kampaň sa dá vytvoriť pre akékoľvek odvetvie. Rovnako zaujímavá myšlienka je, že online reklama nie je len PPC. Online reklama je všetko, čo sa zdieľa na internete a preto aj zaujímavý billboard sa môže stať hitom internetu. Michal uzatvoril svoju prednášku ako aj celú oficiálnu časť Kickoffu vetou: „Dáta nie sú čísla, dáta nie sú grafy, dáta sú príbehy.“

 

Po ukončení oficiálnej časti mali hostia nabití novými vedomosťami možnosť vyhrať hodnotné ceny v tombole, zastaviť sa v stánkoch partnerov ui42, DHL, AdBOOST, Zásielkovňa a informovať sa či získať rôzne benefity pre svoj e-shop / online biznis. V druhej miestnosti už na všetkých účastníkov čakal networking pri chutnom cateringu a pohári vínka či pivka.

Fotografie, ako to na akcii vyzeralo, nájdete na našej FB fanpage.

Kickoff IX. tak úspešne odštartoval jarnú sezónu školení Pricemania Academy, ktorá účastníkom prinesie praktické know-how na workshopoch na témy ako Google Analytics, sociálne siete, SEO, Google AdWords a mnoho ďalšieho. Kalendár školení si môžete pozrieť tu.

Ďakujeme všetkým účastníkom za vytvorenie skvelej atmosféry a tešíme sa na vás na workshopoch!

#pmakickoff


Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž