21.02.2023 • Michal Král

B. Gogola (Takoy) - Ako na vývoj vlastných produktov, expanziu, budovanie značky e-shopu, leadership

Borisovi Gogolovi sa podarilo v Bardejove vytvoriť veľmi pekný e-commerce biznis pod značkou Takoy na úrovni 6 mil. EUR obratu, 80 zamestnancov a aktuálne doručujú do 14 krajín. Za 14 rokov má kvantum skúseností s vývojom vlastných produktov, expanziou, budovaním značky aj leadershipom.

V rozhovore s našim Michalom pozdieľal veľmi cenné skúsenosti a konkrétne dáta a veríme, že každý majiteľ, manažér, či marketér e-shopu si v ňom nájde niečo hodnotné a užitočné.
 

V rozhovore sa dozviete:
00:45 Ahoj Boris, pre tých, ktorý značku Takoy nepoznajú, predstav prosím v skratke váš príbeh, prečo a ako ste vznikli, aká je vaša filozofia a aké sú aktuálne čísla za 2022?
02:38 Ako hodnotíš minulý rok z pohľadu biznisu a ako vás ovplyvnili makro udalosti (pokles v e-commerce, Ukrajina, inflácia, energie...)?
09:00 Máte vynikajúce hodnotenia na Heureke, aké sú vaše USP-s a čo je podľa teba dnes rozhodujúce pre vysokú zákaznícku spokojnosť a retenciu zákazníkov?
11:14 Ako sa vyvíjalo vaše produktové portfólio v čase, na základe čoho si vyberáte dodávateľov a ktoré kľúčové metriky sledujete v rámci analytiky kategórií/produktov?
13:14 Ako pristupujete k cenotvorbe produktov a manažmentu akcií/výpredajov? Čo je podľa teba kľúčové pri finančnom riadení a plánovaní e-shopu?
17:37 Na akej e-commerce platforme bežíte a koľko investujete ročne do vývoja e-shopu?
19:20 Viem, že ty osobne sa dosť venuješ vzdelávaniu v oblasti marketingovej stratégie, budovania značky apod. a že si aj absolvoval rôzne kurzy. Ktoré ti dali najväčšiu hodnotu a ktoré by si odporučil našim divákom?
23:34 Ako sa zmenila tvoja rola vo firme, keď to porovnáš oproti začiatkom? Akým spôsobom si vyberáš ľudí do firmy a aký máš/máte štýl riadenia?
29:50 Čo považuješ dnes za kľúčové na to, aby e-shop vedel byť dlhodobo profitabilný a rastový a ktoré firmy/ľudia sú pre teba inšpiratívne na SK, prípadne vo svete?
39:43 Aké výzvy vás čakajú v roku 2023 a aké ciele máte nastavené?
Tip 1: Dajte nám follow a budete o nových videách informovaní ihneď po zverejnení.
Tip 2: Naše rozhovory môžete počúvať aj v aute, vlaku či na bicykli aj ako podcasty a to na všetkých hlavných podcastových appkách, viac info tu:
https://anchor.fm/pricemaniaacademy

Tip 3: Pri výbere kvalitných dodávateľov odporúčame sledovať aj náš projekt https://ecommerce-katalog.sk/

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž