11.08.2023 • Michal Král

A. Cvik (Bloom Robbins): Ako na vývoj vlastného produktu od nuly až po TV kampaň za 300 000 EUR

Drvivá väčšina e-shopov dnes funguje ako reseller. Čiže nakúpia tovar a predajú ho s maržou. Adam z Bloom Robbins (predtým Bloom Hair) s partnerkou si však vybrali zložitejšiu cestu. Od nuly vyvinuli vlastnú značku aj produkty v segmente zdravia a krásy dnes fungujú 6 trhoch (B2C aj B2B) a generujú obrat viac ako 3,5 mil. EUR (zisk cca 0,5 mil. EUR).

Tento rok zrealizovali kompletný rebranding vrátane TV kampane (celková investícia viac ako 300 000 EUR), ktorý sprevádzalo viacero failov, ktoré sa našťastie podarilo v ďalších mesiacov fixnúť a dnes už značka z toho profituje. Adam veľmi otvorene popisuje, čo sa pri tom naučili, ako funguje celý ich biznis a aké majú ambície do budúcnosti.
 

V rozhovore sa dozviete: 
00:29 Ako štartovala značka Bloom Robbins (resp. predtým Bloom Hair), ako to celé vzniklo?
05:18 Ako vyzerali prípravy na samotné podnikanie z hľadiska biznis plánu, stratégie, analýzy trhu, konkurencie atď. Ako profi/intuitívne k tomu pristupovali?
06:30 Ako prebieha proces vývoja/výroby produktov z hľadiska procesov, fin. plánovania, marketingu atď.
09:28 Ktoré marketingové kanály im najlepšie performujú a ako sa to mení v čase a na jednotlivých trhoch? Ako trackujú výsledky influencer marketingu?
14:08 Ako sa vyvíja ich distribučná stratégia v čase? (vlastný shop vs. B2B vs. marketplaces...)
15:40 Aktuálne sú na SK, CZ, HU, PL, SI, US trhoch, podľa čoho vyberajú jednotlivé krajiny a akú majú stratégiu pri vstupe na nový trh?
22:50 Dosahujú veľmi solídnu ziskovosť (cca 0,5 mil. EUR pri 3,5 mil. obrate), ktoré faktory/rozhodnutia k tomu najviac prispievajú?
26:08 Bežia na platforme Shopify, ako prebiehalo toto rozhodnutie a aké výhody/nevýhody vnímajú pri tejto platforme vs. iné riešenia? Ktoré features Shopify považujú za kľúčové pre úspech ich e-shopov? 
28:54 Tento rok zrealizovali veľký rebranding spojený s TV kampaňou v spolupráci so Somebody & Somebody, ako Adam hodnotí celý proces a aké úspechy, prípadne faily zažili?
36:12 Aké majú ambície s Bloom Robbins v horizonte 3-5 rokov?
37:55 Ako sa Adam osobne vzdeláva (zdroje, firmy, ľudia, podcasty, knihy apod.) a čo ho na podnikaní najviac baví a motivuje?

Tip 1: Dajte nám follow a budete o nových videách informovaní ihneď po zverejnení. 
 
Tip 2: Naše rozhovory môžete počúvať aj v aute, vlaku či na bicykli aj ako podcasty a to na všetkých hlavných podcastových appkách, viac info tu: https://podcasters.spotify.com/pod/show/pricemaniaacademy
 
Tip 3: Pri výbere kvalitných dodávateľov odporúčame sledovať aj náš projekt https://ecommerce-katalog.sk

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž