06.09.2023 • Michal Král

M. Královičová (Infinity Standard): Dovoz tovaru z Ázie - výhody, riziká, odporúčania, best practice

Pri dovoze tovaru tovaru z Ázie dokážete výrazne ušetriť, ale zároveň aj prísť o vaše financie, ak si nedáte pozor. Celý proces dovozu zahŕňa viacero krokov, ktoré musíte mať zmáknuté, aby ste obdržali tovar v dohodnutom čase, cene a kvalite.

O tom, prečo a ako dovážať tovar priamo od dodávateľov z Ázie, aké sú tam výhody/riziká a ako by mal celý proces ideálne vyzerať, sa rozprával náš Michal s Miškou Královičovou zo spoločnosti Infinity Standard.
 

V rozhovore sa dozviete: 
00:20 Aké firmy Michaela spoluvlastní, aké služby poskytujú nielen pre e-commerce klientov a ako sa k tomu dostala?
01:43 Aké postavenie má dnes Ázia celkovo pri dovoze tovaru do EÚ, aké sú výhody a potenciálne riziká? Kde sa môžu firmy popáliť najčastejšie, keď riešia dovoz po vlastnej osi?
03:53 Aké výhody a riziká má nákup tovaru priamo v Ázii vs. nákup od distribútorov v EÚ?
22:47 Klientom v Infinity Standard zabezpečujú komplexné služby v oblasti dovozu tovaru z Ázie. Čo všetko to zahŕňa a pre akých klientov najčastejšie pracujú? Aké produktové kategórie sú najviac dopytované?
27:34 Ako prebieha celý proces dovozu tovaru step-by-step, ako dlho trvá celý proces a ako je nastavený finančný model spolupráce?
37:06 Pod značkou Infinity Travel organizujú aj biznis tripy na veľtrhy v Ázii, ktoré sú pre našinca nepredstaviteľnej veľkosti a ponuky. Ktoré veľtrhy by Michaela odporučila SK podnikateľom a čo je možné zažiť počas takýchto ciest?
42:52 Akým spôsobom komunikovať s výrobcami/distribútormi v Ázii, aké sú najčastejšie chyby v rámci biznis komunikácie, prípadne aké sú najväčšie kultúrne rozdiely?
47:30 Na záver sa poďme pozrieť na spoločnosť Infinity Forwarding. Aké služby poskytuje, v čom sú konkurenčné výhody a kedy by ich e-shopári mohli potrebovať?
49:09 Ako sa bude vyvíjať celosvetový obchod v ďalších rokoch, prípadne aj čo zmenila pandémia v tomto smere?

Tip 1: Dajte nám follow a budete o nových videách informovaní ihneď po zverejnení. 
 
Tip 2: Naše rozhovory môžete počúvať aj v aute, vlaku či na bicykli aj ako podcasty a to na všetkých hlavných podcastových appkách, viac info tu: https://podcasters.spotify.com/pod/show/pricemaniaacademy
 
Tip 3: Pri výbere kvalitných dodávateľov odporúčame sledovať aj náš projekt https://ecommerce-katalog.sk

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž