01.08.2023 • Michal Král

I. Molnárová (ex-Profesia): Ako zaujať, vyberať, motivovať, viesť a udržať kvalitných ľudí vo firme

Ivana pôsobila v Profesii od roku 2001 a posledných 12 rokov bola výkonnou riaditeľkou najväčšieho pracovného portálu na Slovensku Profesia, s ktorým dosahovala fantastické biznisové výsledky. Napriek tomu, že získala ocenenie TREND Manažér roka 2022, musela na konci minulého roka opustiť riaditeľskú stoličku.

O tom, prečo sa to udialo, ale najmä o tom ako zaujať, vyberať, motivovať, viesť a udržať kvalitných ľudí vo firme, porozprávala v našom Michalovi v miestami veľmi osobnom rozhovore.
 

V rozhovore sa dozviete: 
00:34 Odchod z pozície šéfky Profesie po 22 rokoch sa dosť riešil, čo si z toho Ivana odniesla, či by niečo urobila inak a aké má ďalšie plány do budúcnosti?
02:40 Od mojich klientov (e-shopov) často počúvam, že na trhu nie sú kvalitní ľudia, je to podľa Ivany naozaj tak, alebo len firmy nevedia dostatočne zaujať a "predať sa"?
05:40 Kto je dnes vo všeobecnosti v lepšej vyjednávacej pozícii - zamestnávatelia alebo zamestnanci? A ako sa to mení v čase povedzme za posledných 5 rokov?
07:45 Čo všetko môže a mala by firma robiť, aby bola atraktívna ako zamestnávateľ a aby bola schopná pritiahnuť najlepšie talenty na trhu?
09:39 Veľa firiem dnes aktívne pracuje na employer brandingu. Čo všetko to obnáša a ktoré konkrétne postupy a techniky budovania značky zamestnávateľa by Ivana odporučila aj pre menšie a stredné firmy?
17:26 Ako by mal vyzerať optimálny výberový proces krok za krokom?
35:28 Posledné roky sa čoraz viac riešia medzigeneračné rozdiely a prípadne s tým spojené potenciálne konflikty. V čom konkrétne je rozdiel medzi jednotlivými generáciami z hľadiska prístupu k práci a k životu celkovo? Ako dosiahnuť optimálnu spoluprácu v rámci firmy medzi rôznymi generáciami?
39:55 Ako sa musia zmeniť dnešní majitelia firiem a lídri, aby ich firmy boli dlhodobo atraktívne z hľadiska zamestnávateľa a zároveň si dokázali udržať kvalitných ľudí?
43:24 Aktuálne je horúca téma AI. Ako Ivana vidí budúcnosť HR trhu pod vplyvom AI a na čo sa máme pripraviť?
47:55 Akým spôsobom sa Ivana vzdeláva a aké zdroje by odporučila pre firmy, ktoré chcú zamakať na svojom employer brandingu a celkovo zlepšení HR procesov?

Ivana sa momentálne venuje poradenstvu, koučingu a mentoringu lídrov a firiem a odporúčame sledovať jej LinkedIn profil: https://www.linkedin.com/in/ivana-mol...

Tip 1: Dajte nám follow a budete o nových videách informovaní ihneď po zverejnení. 
 
Tip 2: Naše rozhovory môžete počúvať aj v aute, vlaku či na bicykli aj ako podcasty a to na všetkých hlavných podcastových appkách, viac info tu: https://podcasters.spotify.com/pod/show/pricemaniaacademy
 
Tip 3: Pri výbere kvalitných dodávateľov odporúčame sledovať aj náš projekt https://ecommerce-katalog.sk
 

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž