25.02.2023 • Michal Král

Ján Ťurek (SPS): Ako pandémia ovplyvnila logistický trh na Slovensku a aké sú vyhliadky

Logistika je jedným z biznisov, ktorý zásadne ovplyvnila pandémia koronavírusu. Masívne narástli objemy, zmenili sa preferencie zákazníkov a celkovo sa museli všetci hráči v logistike adaptovať na novú situáciu.
V rozhovore sa náš Michal Král rozprával s Jánom Ťurekom, konateľom Slovak Parcel Service, ktorý je lídrom logistického trhu s viac ako 100 000 prepravenými zásielkami denne, 27 regionálnymi pobočkami, 340 parcel shopmi a 700 vozidlami v teréne.

 

V rozhovore sa dozviete:
0:48 - Máme za sebou rok od vypuknutia pandémie, ako táto neštandardná situácia ovplyvnila fungovanie SPS a s akými výzvami ste sa museli popasovať?
10:44 - Ak to nie je tajné, aký mala pandémia dopad na váš biznis z finančného hľadiska oproti pôvodným plánom na rok 2020?
13:15 - Ako sa podľa vašich dát zmenilo zákaznícke správanie pri on-line nákupoch vplyvom pandémie a aký očakávate vývoj v roku 2021?
16:04 - Ako vnímate dlhodobé trendy v e-commerce z pohľadu spôsobu doručenia (výdajné miesta vs. doručenie na adresu) a z pohľadu spôsobu platby. Aký podiel u vás aktuálne tvorí platba na dobierku? Zmenil sa tento pomer vplyvom pandémie?
23:22 - V minulosti ste na Slovensku prevádzkovali sieť Balíkomatov, aké je momentálne vaše nastavenie voči tomuto typu vyzdvihnutia tovaru? Plánujete nejaké aktivity v tomto smere?
34:29 - Aké odporúčania by ste dali majiteľom e-shopov, ktorí sa rozhodujú o výbere prepravcu, ktoré kritériá by mali brať pri výbere do úvahy?
40:27 - Aké nové trendy v doručovaní môžeme očakávať počas najbližších rokov, plánujete niečo revolučné v tomto smere?
Viac o prepravných službách SPS sa dozviete na:
https://www.sps-sro.sk/

Tip 1: Dajte nám follow a budete o nových videách informovaní ihneď po zverejnení.
Tip 2: Naše rozhovory môžete počúvať aj v aute, vlaku či na bicykli aj ako podcasty a to na všetkých hlavných podcastových appkách, viac info tu:
https://anchor.fm/pricemaniaacademy

Tip 3: Pri výbere kvalitných dodávateľov odporúčame sledovať aj náš projekt https://ecommerce-katalog.sk/

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž