15.04.2020 • Michal Král

Keď kríza urýchľuje proces inovácie

Na tak zložitú situáciu, akú momentálne prežíva celý svet, sa nedá pripraviť. K prežitiu firiem preto pomáha ich schopnosť dokázať sa rýchlo prispôsobiť novým podmienkam trhu. Zvládať biznis založený na tradičnej forme nakupovania bez podpory prezentácie firmy a jej produktov v online priestore je už doslova existenčnou výzvou. To dnes platí viac ako kedykoľvek predtým pre všetky odvetvia, vrátane lokálnej galantérie, rodinného mäsiarstva, či malého kvetinárstva.


Chuť neprestávať bojovať 

Jedným z dobrých príkladov prispôsobenia sa novej situácii je slovenská spoločnosť Gevorkyan. Tá už niekoľko desaťročí patrí medzi najinovatívnejšie firmy v oblasti práškovej metalurgie. 

V záujme pomôcť s aktuálnym nedostatkom respirátorov a ich hľadania nových foriem podnikania, prišli s rýchlym riešením, aké sa vo výrobnom segmente neobjavuje často. Firma skúsená vo výrobe kvalitných kovových komponentov spustila v priebehu niekoľkých dní produkciu vlastných ochranných masiek z certifikovaných materiálov s vymeniteľnými filtrami. 

Na distribúciu nového produktu pre všetkých a za dostupné ceny oslovili špecialistov na e-commerce zo spoločnosti Expandeco. Ich e-shop tak prakticky okamžite sprístupnil ochranné obojsmerné masky komukoľvek na Slovensku. Už v priebehu prvých dní od spustenia zaznamenal stovky objednávok a aktuálne plánujú masívnu expanziu do celej Európy, na ktorej pracuje časť medzinárodného tímu z Expandeco.


Entuziazmus aj počas nečakaných zmien

Základom úspechu podnikateľa Tomáša Vrtíka je práve jeho schopnosť adaptovať sa na nové výzvy naprieč rôznymi trhmi. S jeho spoločnosťou Expandeco pomáhal s expanziou do viacerých krajín vyše 120 klientom, vrátane značiek ako 4home, Novesta, Eyerim, či Notino.

Misiou spoločnosti je okrem medzinárodného rozširovania e-shopov v rámci celej EÚ aj transformácia predaja tradičných offline firiem do online prostredia. Spoločnosť s vyše sedemročnými skúsenosťami tak reaguje na nové potreby kamenných prevádzok, ktorým prináša rýchle a jednoduché riešenia ich aktuálnej situácie.

Možností na založenie vlastného online obchodu existuje pomerne veľa. Výhodou e-commerce platformy Expandeco je predovšetkým v komplexnosti ich know-how. Kompletná technologická infraštruktúra moderného e-shopu súvisí aj s detailnou analýzou podnikania. Súčasťou ich práce je aj nastavenie vhodnej marketingovej stratégie a zákazníckych služieb, medzi ktoré patrí online komunikácia či call centrum. Platforma zároveň poskytuje aj súvisiace služby s pripojením internetového obchodu na platobnú bránu, kuriérsku spoločnosť a porovnávače cien. Každý úspešný e-shop navyše vyžaduje aj ekonomicko-právne poradenstvo, ktoré je takisto dôležitou časťou e-commerce podnikania.


Doba kamenná je minulosťou

Bezpečné online nakupovanie je jednou z hlavných tém už od jeho počiatku. Pohľad na bezpečnosť sa však vplyvom koronavírusu mení aj v tradičnom nakupovaní, kde sa kamenné obchody musia vysporiadať s ochranou nášho zdravia.

Výrazne je tak ovplyvnený nielen potravinársky priemysel, gastronomické a ubytovacie zariadenia ako hotely, reštaurácie, či kaviarne. Otvorenie e-shopu býva podnikateľským krokom, ktorý však sám o sebe nemusí riešiť krízovú situáciu, obzvlášť na malom a saturovanom trhu. Za úspechmi väčšiny známych elektronických obchodov je aj preto častokrát spolupráca so skúsenými biznis partnermi z online prostredia.

Cieľom spomínanej platformy od Expandeco je pomáhať firmám zvyšovať ich konkurencieschopnosť aj schopnosť prispôsobovať sa novým podmienkam na akomkoľvek trhu.

Mať online obchod bol ešte nedávno náročný a zdĺhavý proces. Dôležité je však hľadať riešenia, ktoré budú fungovať aj po skončení obdobia koronavírusu. Dnes už do niekoľkých hodín môžete byť vďaka vlastnému e-shopu oveľa bližšie k vašim súčasným aj potenciálnym zákazníkom. Navyše tak ľahko a rýchlo, ako nikdy predtým. 

Patríte medzi nadšených podnikateľov, ktorí zvažujú otvoriť vlastný e-shop, no obávate sa návratnosti investície v súčasnom zložitom období? Alebo poznáte majiteľov firiem, ktorí nevedia ako v online svete začať? Na všetky podobné otázky pozná odpovede skúsený 50-členný tím spoločnosti Expandeco.

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
  • BlueWinston
  • DHL
  • 0100Campus

  • Business Cloud
  • Digitálna Garáž