21.09.2016 • Pavol Lelák

Mobilná aplikácia pre e-shop - ako na to? (VIDEO)

Je možné mobilnou aplikáciou zvýšiť obraty vášho e-shopu? Aké sú výhody a pri akom type e-shopov má vlastne mobilná aplikácia zmysel? Dozviete sa v rozhovore s Václavom Kosom, obchodným riaditeľom spoločnosti Asymbo. Spoločnosť Asymbo stojí za užitočným nástrojom m-shop, ktorý umožňuje jednoduché vytváranie mobilnej aplikácie pre e-shopy.
 

 

V rozhovore sa dozviete

 • Natívna mobilná aplikácia prináša lojalitu zákazníkov a zvyšovanie obratov. Pre samotného zákazníka je nákup v aplikácii pohodlnejší. Mobilná aplikácia je určená najmä skupine verných zákazníkov, ktorí sú najdôležitejší pre dlhodobý rozvoj a zisk. Sú to práve oni, kto prináša 80 – 90 % zisku. Nezabúdajme ani na to, že udržať si stáleho zákazníka je asi 5 krát lacnejšie, než získať nového. Pri vývoji nástroja m-shop sa tvorcovia rozhodli zamerať práve na túto skupinu zákazníkov. V prieskume medzi 6 000 používateľmi m-shop aplikácie sa ukázalo, že verní zákazníci tvoria až dve tretiny všetkých používateľov. Motiváciou 43 % používateľov bolo práve uľahčenie nákupu, zatiaľ čo ďalší takto vyjadrili ich lojalitu k e-shopu, alebo si aplikáciu stiahli zo zvedavosti
   
 • Za minulý rok sa m-commerce (online predaj využitím mobilných zariadení) podieľal na celkovom českom e-commerce až 10 % – teda hodnotou takmer 300 miliónov eur.  Predpoklady na tento rok sa pohybujú okolo 600 miliónov eur iba za Českú republiku. Na Slovensku bolo v roku 2015 zaznamenaných 37 % prístupov z mobilných zariadení. Môžeme teda predpokladať podobný vývoj trhu, ako je to u českých susedov.

   

Aké sú výhody mobilnej aplikácie m-shop

 • Nákup v aplikácii je veľmi rýchly. Zákazník si aplikáciu svojho obľúbeného e-shopu stiahne z Google Play alebo z App Store. Otvorí ikonku vo svojom smartfóne, vďaka pokročilému filtrovaniu a fulltextovému vyhľadávaniu rýchlo nájde hľadaný produkt, vyberie spôsob dopravy a personalizovaná aplikácia, ktorá si pamätá jeho údaje, už dokončí zvyšok. Počas nákupu stihne dokonca ušetriť dáta za pripojenie, pretože nosná časť aplikácie je už stiahnutá v pamäti.
   
 • Aké sú výhody mobilnej aplikácie? Push notifikácie. Rýchle správy, ktoré sa zobrazujú zákazníkom priamo na telefóne vďaka nainštalovanej aplikácii, ktorá nemusí byť zapnutá. Môžete tak zákazníkov informovať o časovo obmedzenej ponuke a zľavách. Mobilné notifikácie sú novým informačným kanálom, ktorý je možné cieliť a ktorý zákazníka privedie priamo do aplikácie e-shopu. 
   
 • Aplikácia m-shop ikonkou a farbami vizuálne reprezentuje konkrétny e-shop. Google tvrdí, že človek sa denne pozrie až 150 krát na svoj telefón. Môže tam takto často vidieť aj vaše logo.
   
 • Všetky informácie a dáta zmenené na e-shope sa zmenia aj v mobilnej apikácii. M-shop na tieto aktualizácie využíva XML feedy, prípadne API rozhranie. Aplikácia tiež dokáže napárovať dopravu, platby a prakticky čokoľvek, čo je pre majiteľa e-shopu dôležité.


V prípade záujmu o viac informácií o službe m-shop a využitie špeciálnej ponuky pre klientov a fanúšikov Pricemania Academy, prosím, kontaktujte:
 
Václav Kos 
obchodný riaditeľ
vaclav.kos@asymbo.com
+420 731 118 712


Viac o službe m-shop sa dozviete na m-shop.studio.

 

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
 • BlueWinston
 • DHL
 • 0100Campus

 • Business Cloud
 • Digitálna Garáž