Workshop >

Responzívny dizajn alebo už nestačí weby navrhovať pre klasické počítače

Čo zahŕňa cena workshopu: podrobné podklady ku školeniu, wifi pripojenie, celodenný catering, káva, čaj, voda, chutný obed s možnosťou neformálnej diskusie s ostatnými účastníkmi a mentorom, certifikát za účasť na školení
Mentor Michal Horák foto
Dátum pripravujeme
Trvanie 9:30 - 13:00
Max. 9 osôb
Okruh Použiteľnosť webu
Miesto Pricemania, Bratislava

Cena: 149 EUR bez DPH

" Informujte ma o termíne tohto školenia. "

Využite možnosti zliav pre verných klientov:

Typ zľavy Výška zľavy Cena bez DPH
Platiaci klienti Pricemania.sk 15% 126,65 €
Každý 5-ty workshop zdarma* 100% 0,00 €
Každý ďalší účastník z tej istej firmy 50% 74,50 €
Študenti 50% 74,50 €
* workshop zdarma je možné získať iba v rámci 1 sezóny
** zľavy nie je možné kombinovať

Prečo by ste sa mali na workshope zúčastniť?

Doba, kedy stačilo web či e-shop navrhnúť vo Photoshope, nakódovať do HTML a skontrolovať, či sa správne zobrazuje v Internet Exploreri a Firefoxe, je nenávratne preč. Dnes užívatelia prehliadajú web na rôznych, najmä mobilných zariadeniach. Máte istotu, že v týchto zariadeniach váš web funguje správne, že sa návštevníkom dobre používa a nehádže im "polená pod nohy"? Ak nie alebo uvažujete v tomto smere o výraznom zlepšení, bude pre vás workshop zaujímavý. Responzívny dizajn je totiž príležitosť, ako lepšie osloviť zákazníkov na rôznych zariadeniach a získať tak náskok pred konkurenciou.

Pre koho je workshop určený?

Workshop je určený tvorcom webov. Všetkým, ktorí sa podieľajú na tvorbe a rozvoji svojho webu či e-shopu, ako sú UX dizajnéri, web dizajnéri, analytici, informační architekti, grafici, weboví manažéri alebo webmastri. Aj keď workshop nie je primárne zameraný na technickú stránku veci, môže byť podnetným aj pre HTML kóderov a programátorov. Špeciálny dôraz bude kladený na responzívny dizajn pre e-shopy, ktoré majú svoje špecifiká.


Čo by ste mali ovládať pred účasťou na workshope?

Workshop je určený pre úplnych začiatočníkov, s responzívnym dizajnom nie je potrebné mať skúsenosti. Mali by ste však mať praktickú skúsenosť s tvorbou konceptu a s prevádzkovaním webu či e-shopu a takisto aspoň rámcovú znalosť vašej cieľovej skupiny, pre ktorú web tvoríte.

Čo sa na workshope naučíte?

Workshop je rozdelený na teoretickú a praktickú časť.
 • V teoretickej časti sa dozviete, prečo je dobré zaoberať sa touto témou a aké sú vyhliadky do budúcnosti.
 • V praktickej časti vás naučím zamerať sa pri návrhu na podstatné veci: každý si skúsi navrhnúť náčrtok - wireframe jednej stránky svojho webu s responzívnym dizajnom.
Nakoniec sa s vami podelím o naše skúsenosti s tvorbou responzívnych webov. Najmä na čo si dať pozor po spustení webu a jeho ďalšom rozvoji a tiež prečo nie je vhodné nasadzovať responzívny dizajn spätne do už hotového dizajnu.


Ktoré výrazy / nástroje sa naučíte?

Zoznámim vás s pojmami ako Mobile First, RESS, HTML5 alebo Media Queries. Hlavným cieľom workshopu je naučiť účastníkov premýšľať o svojom webe nie ako o statickom "grafickom plagáte", ale ako o živom organizme, ktorý sa prispôsobuje užívateľovi. Responzívny dizajn totiž nie je iba alternatíva k mobilným verziám či aplikáciám - je to filozofia webu.

Čo si vezmite so sebou?

Ideálne notebook a tiež tablet alebo smartfón, na ktorom si budete môcť weby prehliadať. Takisto si prineste nástroj, ktorý vám bude vyhovovať pre návrh wireframov vášho webu, či už na papieri alebo v počítači.


Odporúčame

 • Literatúra > Web ostrý jako břitva

  I zkušenější webdesigner občas podlehne Dunning-Krugerovu efektu. Tedy „netuší, že netuší, že netuší“. Zadavatelé omezí výběrové řízení na grafiku hlavní strany a výsledek hodnotí jako líbí/nelíbí. Kniha Web ostrý jako břitva to změní. A pomůže oběma stranám najít společnou řeč.

  Zistite viac

GARANCIA
SPOKOJNOSTI
Absolútnou prioritou Pricemania Academy je, aby vám nadobudnuté poznatky a zručnosti z našich workshopov pomohli zvýšiť výkonnosť vášho podnikania a spokojnosť vašich zákazníkov. Ak by ste náhodou z akéhokoľvek dôvodu neboli s absolvovaným workshopom spokojný(á), dajte nám vedieť a bez diskusií vám peniaze vrátime.
Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk

Mediálni Partneri
Partneri
 • BlueWinston
 • DHL
 • 0100Campus

 • Business Cloud
 • Digitálna Garáž