12.07.2016 • Pavol Lelák

Testujeme Kontentino – slovenský nástroj na správu sociálnych sietí


Každý, kto spravuje viacero profilov na sociálnych sieťach postupom času začne uvažovať nad zjednodušením a automatizáciou. Ani my v Pricemanii sme neboli výnimkou. Časté prepínanie medzi jednotlivými profilmi, oddeľovanie súkromných a firemných účtov a najmä triedenie naplánovaného obsahu bolo priamo na Facebooku naozaj veľmi otravné. 
Hľadali sme alternatívu a dostali sme sa až k najznámejším nástrojom na správu sociálnych sietí. Buffer alebo Hootsuite sú nepochybne pôsobivé nástroje, ale sú prispôsobené pre agentúry, ktoré vďaka nim priamo zarábajú. Kontentino je však spoľahlivé a dostupné rovnako pre reklamné agentúry, ako aj pre menšie e-shopy. Ak si chcete na sociálnych sieťach iba budovať brand a komunikovať so zákazníkmi, asi nechcete platiť veľké mesačné poplatky za uľahčenie správy sociálnych sietí.
 

Naše požiadavky boli jednoduché:

 • Možnosť spolupráce na tvorení obsahu pre aspoň 5 ľudí
 • Integrácia aspoň 5 profilov na Facebooku a na Instagrame
 • Nízke náklady
 • Jednoduché a intuitívne rozhranie
 • Bezchybné fungovanie bez obmedzení
 

Kalendár naplánovaných a uverejnených príspevkov v nástroji Kontentino

Vďaka šťastnej zhode náhod sme sa popri testovaní veľkých komerčných nástrojov dostali aj k nástroju Kontentino. Plánovač obsahu pre sociálne siete vznikol v dielni slovenskej digitálnej agentúry Triad, ktorú asi vďaka ich kvalitnému portfóliu nemusíme predstavovať. Nebudeme klamať, boli sme skeptickí. Kontentino totiž v porovnaní s komplexnými nástrojmi na správu sociálnych sietí na prvý pohľad vyzerá až podozrivo jednoducho. Postupne sme však zisťovali, že práve jednoduchosť je to, čo sme celý čas hľadali
 

Obľúbili sme si Kontentino, pretože:

 • Umožňuje prácu na obsahu nielen internému tímu, ale aj externým spolupracovníkom. Môžeme na jednotlivých príspevkoch pracovať medzi sebou, ale pripojiť môžeme aj externých spolupracovníkov s rôznymi rolami a právomocami. Každému sa niekedy zíde mediálna agentúra, grafický dizajnér alebo prekladateľ. Ak prostredníctvom Kontentina požiadame o úpravu alebo kontrolu iného člena, príde mu e-mailom automatická správa, ktorej šablóna sa dá, mimochodom, jednoducho prispôsobiť.
 • Je jednoduché, prehľadné a intuitívne. A často viac než samotný Facebook. Tvorenie príspevkov a ich plánovanie je prehľadnejšie a v kalendári aktuálneho mesiaca ich vidíte všetky aj s náhľadom obrázka. Do dokonalosti nám už chýba iba prehľad príspevkov zo všetkých profilov v jednom kalendári. Všetky naplánované alebo rozpracované príspevky vidíme aj v dashboarde priamo po spustení Kontentina.
 • Dokáže jednotlivé príspevky otagovať, teda priradiť im značku s originálnym názvom a farbou. To oceníte najmä vtedy, ak si prezeráte svoj kalendár naplánovaných alebo uverejnených príspevkov a vďaka farebným značkám zistíte, že máte napríklad priveľa reklamných príspevkov. 
 • Ponúka inšpiráciu pre vytváranie obsahu. Inšpiráciu viditeľnú pre všetkých používateľov Kontentina môžete pridať aj vy alebo sa nechať inšpirovať inými. Vybrať si môžete celosvetové alebo lokálne inšpirácie.  
 • Kontroluje, koľko na propagovanie príspevkov míňame. Stačí zadať k príspevku maximálnu sumu určenú na boostovanie a rozpočet už neprekročíte. 
 • Podporuje Facebook aj Instagram. Pre nás aktuálne najdôležitejšie sociálne siete. Profily máme, samozrejme, aj na iných sociálnych sieťach, ale určite neuverejňujeme obsah tak často, aby sme na to potrebovali externý nástroj. 
 • Zobrazuje ozajstné náhľady príspevkov presne tak, ako budú vyzerať po uverejnení. Vďaka live náhľadom si príspevok môžeme uverejniť až vtedy, keď je naozaj hotový.
 • Má zabudovanú kontrolu pravopisu. Občas potrebujeme zverejniť príspevok rýchlo a každému sa podarí niekedy urobiť chybičku. Kontentino vďaka kontrole textu príspevku vie zabrániť zbytočným preklepom.
 • Má integrované úložisko pre obrázky, ktoré môžete neskôr použiť v príspevkoch. Aj náš obrázok s najväčším rozlíšením sa nahral bez problémov. Ak má obmedzenia pre veľkosť obrázkov, zatiaľ o ňom nevieme.
 

Dashboard po spustení Kontentina

V Kontentine sme našli skvelého pomocníka za rozumnú cenu. Nie je to, našťastie, jednorazová záležitosť. Kontentino používajú aj v Triade, kde ho vytvorili, čo pre nás znamená garanciu funkčnosti a najmä budúceho vývoja. Ten môžeme sledovať už teraz. Nové funkcie pribúdajú pravidelne a Kontentino reaguje na každú novinku, ktorá sa na Facebooku objaví. Naposledy nás potešili 360° fotografiami, ktoré (ako množstvo ďalších vecí) sa prostredníctvom Kontentina zverejňujú jednoduchšie a spoľahlivejšie než priamo na Facebooku. Chystá sa aj mobilná aplikácia, ktorá uľahčí schvaľovanie príspevkov kdekoľvek a kedykoľvek. Skrátka, Kontentino je jedným z nástrojov, ktoré je radosť testovať.
 

Inšpirácie pre tvorbu obsahu

Šablóna správy, ktorá sa posiela ako žiadosť o schválenie príspevku

Rôzni ľudia môžu mať priradenú správu rôznych profilov na sociálnych sieťach a taktiež rozdielne právomoci

Príklad príspevku zverejneného "používateľom Kontentino" :)

 

Newsletter

Buďte prednostne informovaný
o novinkách a eventoch


Sledujte nás na sociálnych sieťach

CEO:
Michal Král
E-mail:
michal.kral@pricemania.sk
Mobil:
+421 904 665 488

Organizuje

Pricemania s.r.o.
Karpatská 6, 811 05 Bratislava
www.pricemania.sk


Mediálni Partneri
Partneri
 • BlueWinston
 • DHL
 • 0100Campus

 • Business Cloud
 • Digitálna Garáž